A búvárszivattyú téliesítése
Télen nem sok munka marad a kertben, azonban a fagyok beállta előtt van némi teendő, amit mindenképpen el kell végezni. Az egyik ilyen fontos feladat a búvárszivattyú téliesítése. Sokan úgy gondolják, hogy a mélyebb kutakban nem lehet baja a búvárszivattyúnak, hiszen úgysem fag...
Télen nem sok munka marad a kertben, azonban a fagyok beállta előtt van némi teendő, amit mindenképpen el kell végezni. Az egyik ilyen fontos feladat a búvárszivattyú téliesítése. Sokan úgy gondolják, hogy a mélyebb kutakban nem lehet baja a búvárszivattyúnak, hiszen úgysem fagy be a víz.
A nagy hideg és a hónapokig tartó állás nem tesz jót a búvárszivattyúnak. Ugyanakkor a tömlőkben maradt víz is károkat okozhat, ha megfagy. Télen úgysem lesz szükség a búvárszivattyúra, hiszen öntözni nem kell, és a kerti zuhanyzó sem használható. Ezért felesleges kint tartani a szivattyút a kútban. A búvárszivattyú téliesítése nem nagy feladat. Annyit kell tennünk csak, hogy kiemeljük a búvárszivattyút a kútból, víztelenítjük és fagymentes, száraz helyen tároljuk a következő tavaszig. Ilyenkor a karbantartási munkákat is érdemes elvégezni, hiszen így a következő tavasszal gond nélkül üzembe helyezhetjük az eszközöket.
A búvárszivattyú téliesítése mellett az öntözőrendszer más alkatrészeiről sem feledkezhetünk meg. A szivattyú és más alkatrészek esetén is a víztelenítés az egyik legfontosabb lépés. Ehhez érdemes kompresszort használni, hiszen annak segítségével könnyen eltávolítható az összes víz a rendszerből. A téliesítés segít megőrizni a berendezések jó állapotát. Óvják a fagyok és hideg okozta károktól, így hosszú évekig használhatók maradnak. Ne feledkezzünk tehát el, a téli fagyok beállta előtt elvégezni ezeket a fontos feladatokat, mielőtt elkezdenénk élvezni a jól megérdemelt téli pihenőt.