Automata öntözőrendszer tervezése - kell ez Nekünk?
A kérdés jogos, hiszen sokan teszik fel rendre, vajon valóban szükséges -e egy automata öntözőrendszer telepítésébe belefogni, mikor ott a locsolócső no meg a jó öreg kanna is, amivel kétkezi munkával lehet elvégezni az öntözést kisebb kerteknél - nagyobb mezőgazda...
A kérdés jogos, hiszen sokan teszik fel rendre, vajon valóban szükséges -e egy automata öntözőrendszer telepítésébe belefogni, mikor ott a locsolócső no meg a jó öreg kanna is, amivel kétkezi munkával lehet elvégezni az öntözést kisebb kerteknél - nagyobb mezőgazdasági területen ugye, nem is kérdés, kell az öntöző rendszer. Hogy gyorsan tisztázzuk az észérveket egy automata öntözőrendszer mellett, felsorolással íme néhány gyöngyszem a tarsolyunkból:
Így lényegében summázva a summázni valót, Neked mindössze annyi a feladatod, hogy élvezd a látványt, a napi rutinöntözést elintézi az automata öntözőrendszered! Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a Te kertedbe is telepítésre kerüljön az öntözőrendszer!
Mit kell ehhez tenned? Nos, érdemes elsőként itt a blog bejegyzéseinket olvasgatni az automataontozorendszer.com oldalon, ha pedig a kisokosokkal úgy érzed, nálad profibb már nincs is kerek e földön, akkor ideje eldöntened, hogy hogyan is szeretnéd a telepítést kivitelezni: saját magad fektetnéd le a csöveket, megalapozva ezzel a mindig zöldellő kertet, vagy inkább szakemberek segítségét vennéd igénybe, ami azonban a tervezést illeti: itt bizony elkél a segítség a szakmában jártasoktól, hiszen nem mindegy, hogy a piacon fellelhető rendszerek közül melyikre ruház b az ember. Hogy csak két nagy kategóriát említsünk a millió közül: szabadtéri palántaneveléshez és vagy fóliasátrakhoz szokás elsősorban ajánlani a csepegtetőrendszereket, azonban vannak olyan esetek is, mikor kimondottan a szórófejes megoldások a nyerőbbek.
Fontos tudni minden esetben a tervezéshez az alábbi adatokat: mekkora területről beszélünk, amit a rendszernek le kell fednie, milyen növények kerültek vagy kerülnek ide telepítésre (hiszen mindegyik más és más gondoskodást igényel, eltérő napfény és vízmennyiséggel ahhoz, hogy a legszebb kinézetüket érjük el), valamint az egyéb adottságok sem elhanyagolhatóak, úgy, mint példának okáért a talaj minősége.