Az ivóvíz cső bemutatása
Az ivóvíz cső az automata öntözés kontextusában KPE csövet jelent. Hogy mire hivatott ez a szerelvény? Ahogy a nevéből is kiderül a víz szállítására alkalmas. Az egyik legbeszédesebb jellemvonása az a maximális nyomási érték, amit még elbír. Ezen kívül mind a belső, mind a küls...
Az ivóvíz cső az automata öntözés kontextusában KPE csövet jelent. Hogy mire hivatott ez a szerelvény? Ahogy a nevéből is kiderül a víz szállítására alkalmas. Az egyik legbeszédesebb jellemvonása az a maximális nyomási érték, amit még elbír. Ezen kívül mind a belső, mind a külső átmérő nagysága lényeges. Ha ezeket az adatokat tudod, akkor már könnyedén kalkulálhatsz a csővel.
Idomok nélkül, azonban nem juthatsz egyről a kettőre. Ugyanis ezeknek köszönhető, hogy az összeillesztett, egymásba csúsztatott csövek nem csúsznak szét, sőt általuk az esetleges szivárgások is meggátolhatóak. Ha közelebbről is megvizsgálod az idomok szerkezetét, akkor az alábbiakat állapíthatod meg:
A tok alkalmas arra, hogy megakadályozza az esetleges szivárgást, és a belső szerkezettel együttesen meggátolja a csövek szétcsúszását.
A menet lehet km vagyis külső menet, illetve bm belső menet. Ez típustól függően változhat.
Az egy irányba fogazott szorítógyűrű a tok belsejében helyezkedik el. A funkciója, hogy szinte belekapaszkodik a csőbe és nem hagyja azt az idomból “megszökni”. A tömítőgyűrű biztosítja a cső szivárgásmentességét. Szóval elő az idomokkal, ha a csőszerelés kerül célkeresztbe! A polietilén alapanyagú szerelvény roppantul stramm, stabil, viszont nyilván önmagában nem alakítható könnyedén. A gyors kötésű idomok, azonban pontot tesznek az i tetejére.
Az ivóvíz cső minősége az öntözés milyenségét határozhatja meg! Az csak természetes, hogy a legjobb minőséget érdemes preferálnod, ugyanis a cső milyensége komoly könnyebbséget okozhat a szerelvényezés és használat során, amennyiben pozitív tulajdonságok jutnak érvényre, de ugyanígy komolyan hátráltathat is, ha nem megfelelőek a paraméterek.