A csepegtető cső használatával járó előnyök
Amennyiben a növényeink, a veteményesünk vagy a ház környéki kert és sövény locsolásának a korszerűsítését és hatékonyabbá tételét tervezzük, akkor a csepegtető cső használata remek megoldás....
Amennyiben a növényeink, a veteményesünk vagy a ház környéki kert és sövény locsolásának a korszerűsítését és hatékonyabbá tételét tervezzük, akkor a csepegtető cső használata remek megoldás.
A cikkben bemutatjuk ennek a praktikus eszköznek a működését, a használatából fakadó előnyöket, valamint a leginkább jellemző felhasználási területeit.
Pontosan mi az a csepegtető cső, és mire szokás felhasználni?
A csepegtető cső tekercses formában beszerezhető, vékonyfalú és lágy csőnek felel meg. A különlegességét az adja, hogy bizonyos távolságonként úgynevezett csepegtető testek találhatók meg a felületén.
Ezek a gyárilag beépített, egymástól pedig 30, 33, 50 vagy 100 centiméteres távolságban elhelyezkedő csepegtető testek azt a célt szolgálják, hogy a csőben keresztülhaladó víz lelassuljon, egy lyukon át pedig kijusson magából a csőből.
Kiknek érheti meg leginkább a csepegtető cső alkalmazása?
Többek között a ház körül történő öntözésnél, konyhakertekben, virágos kertekben, tujasoroknál, illetve sövényeknél is szokás alkalmazni csepegtető csövet. Emellett pedig a nagyobb vetemények, illetve egyéb mezőgazdasági körülmények esetén is roppant hasznos kelléknek számít.
Főként azoknak a kert tulajdonosoknak, növénytermesztéssel foglalkozóknak, illetve mezőgazdaságban dolgozóknak érheti meg a csepegtető cső beszerzésébe invesztálni, akiknél a kertek, a ház körüli növényzet, valamint a veteményes rendszeres öntözése minél nagyobb hatékonyságot kíván meg.
Leginkább akkor tudják hatványozottan kiaknázni a csepegtető csövekben rejlő potenciált, hogyha az öntözés rendszeresen elvégzendő, egyúttal komolyabb vízmennyiséget és befektetett energiát igénylő feladatnak számít a tavaszi és nyári periódusban.
Milyen előnyök származnak a csepegtető cső használatából?
A csepegtető cső kiemelt hatékonysága már abban a tulajdonságban is látványosan jelentkezik, hogy a vizet direkt módon a célterületre juttatja ki, ennek köszönhetően a növények számára éltető nedvesség egyből a gyökérzónába juthat.
Vagyis nem kell számolni párolgási veszteséggel sem, ugyanis az értékes víz azonnal a talajba fog szivárogni. Ráadásul nemcsak kisebb területeken lehet ilyen módon javítani az öntözés hatékonyságát, hanem egyazon időben akár több száz méternyi termőterület öntözése is megvalósítható.
További előnynek számít, hogy a felszín feletti kivitel mellett speciális talajfelszín alatti csepegtető cső beszerzésére is van lehetőség. A második opció tehát egész nyugodtan telepíthető a földbe ásva is, mert a csepegtető testek nem fognak eltömődni, a nedvesség pedig egyből a növények gyökeréhez juthat.
Milyen szempontokra érdemes odafigyelni a csepegtető cső telepítésénél?
A tekercses kivitelben beszerezhető csepegtető csövek esetében először is azt érdemes eldönteni, hogy milyen hosszúságra lesz szükség. A másik kulcsfontosságú kérdés az úgynevezett csepegtetési távolság.
Vagyis azt kell majd eldönteni a beszerzés során, hogy a csepegtető testek pontosan mekkora távolságra helyezkedjenek el egymástól. Értelemszerűen a sűrűn elhelyezett testek intenzívebb öntözést tesznek lehetővé, míg a nagyobb távolság kisebb vízfelhasználással járhat együtt.
Szintén fontos lehet a cső átmérője is. Ennek kapcsán a 16, valamint a 20 milliméteres opciók alkalmazása számít gyakorinak.
Amennyiben segítségre lenne szükséged a kiválasztás során, keress minket bizalommal megadott elérhetőségeinken!