Okos rendszerek okos alkatrészei - Ezt tudja a Hunter Rain Clik!
Az automata öntözőrendszerekkel már a locsolás is automatizálható, amivel rengeteg időt, energiát spórolhatunk meg. Az sem utolsó, hogy nem pocsékoljuk a vizet, plusz gazdaságosabbak, mint bármely más öntözési módszer. Ezekben az okos rend...
Az automata öntözőrendszerekkel már a locsolás is automatizálható, amivel rengeteg időt, energiát spórolhatunk meg. Az sem utolsó, hogy nem pocsékoljuk a vizet, plusz gazdaságosabbak, mint bármely más öntözési módszer. Ezekben az okos rendszerekben olyan speciális alkatrészek is helyet kapnak, amelyek a külső hatások érzékelésében segédkeznek. Ilyen a Hunter Rain Clik esőérzékelő is.
Arról, hogy miért nélkülözhetetlen elem az esőérzékelő, és hogy mit tudnak az egyes darabok, a következő bejegyzésben olvashatsz bővebben.
Miért van szükség esőérzékelőre egy öntözőrendszer kiépítése során?
Az automata öntözőrendszerek beállításának feladata ugyan ránk hárul, azonban más dolgunk nem igazán van, hiszen ezután automatikusan elindul és elvégzi a munkát. Még kényelmesebbé tehető a locsolás, ha professzionális esőérzékelőink közül is választunk egyet.
Az esőérzékelő természetesen lehetővé teszi, hogy ne pocsékoljuk el a drága vizet, ami ugye egyre inkább kincset ér a forróság idején. Az esőérzékelővel ellátott rendszer ugyanis egy bizonyos mennyiségű esővíz érzékelését követően automatikusan leáll. Ráadásul akár előre beprogramozhatjuk is, hogy valóban csak akkor álljon le az öntözés, ha komolyabb záport észlel, így nem fog mindössze pár csepp eső után kikapcsolni a rendszer.
A gazdaságos megoldás, amivel csak nyerhetünk
Öntözéstechnikai kínálatunkban a legtöbb termékkel mindannyian sok pénzt és energiát takaríthatunk meg. Az esőérzékelőnek például abban is nagy szerepe van, hogy ne fogyasszuk feleslegesen a vizet és az áramot.
Azok az emberek, akik még nem rendelkeznek automata öntözőrendszerrel, sokszor bosszankodnak a hirtelen jött záporok miatt. Persze örülnek mindig neki, de ha éppen előtte locsoltak meg, nos, megeshet, hogy úgy érzik majd, feleslegesen dolgoztak. Tudjuk, hogy a túl kevés, de a túl sok víz is árthat a növényeknek.
Bizonyos érzékelőket szinte bárhová felszerelhetünk, mivel vezeték nélküli rádiójelekkel kommunikál, s a vevőegységet az öntözésvezérlőhöz csatlakoztatjuk. A jeladó egységet bárhová teheted 150 méteres körzeten belül, a csatorna alatt, a falon is tökéletes helye lehet, de más ötletekről sem kell lemondani.
Már léteznek olyan esőérzékelők is, amelyek egy kis eső érzékelése után is leállítják a folyamatokat. Néhány darab pedig egyszere észleli a fagyot és a csapadékot, szóval az öntözés zavartalanul folytatódhat még egy bizonyos hőmérséklet alatt is.
Hunter Rain Clik esőérzékelő
A Hunter Rain Clik egy olyan minőségi esőérzékelő, amely meghatározott mennyiségű csapadékot gyűjt össze még azelőtt, hogy az öntözést leállító és a vezérlő áramkörét megszakító kapcsoló működésbe lépne. Ez a “csapadékgyűjtési” időszak még nem jelent rögtön teljes leállást, hiszen ilyenkor a rendszer még tovább öntöz. Ez sokszor azt a benyomást kelti, hogy energiát és vizet pazarol el, azonban az önkormányzatok és vállalatok éppen takarékoskodni szeretnének velük.
Kizárólag a “Rain Clik” képes azonnal parancsot adni a locsolás megszüntetésére, köszönhetően az ún. Gyors reagálású (Quick Response) szerkezetének.
Ez a darab egyedülálló a maga piacán, ugyanis bátran kísérletezhetünk a felszerelése során is; a vízvezetékre, az esőcsatornára is felhelyezhetjük, a teleszkópos kar pedig abban segít, hogy akár az eresztől távolabbra tegyük.
Az esőérzékelők használata tehát a költséghatékony öntözés mellett a megfelelő vízgazdálkodást egyaránt támogatja.