Füvesítés tavasszal - Hogyan csináljuk?
A tavasz első napsugarai jeleznek nekünk, hogy éled a természet és ideje többet tartózkodni a szabadban. Azok, akik kertes házban élnek, szívesen tervezik meg az udvart és elképzelik, hogy milyen szép, friss zöld gyep lepi majd azt be. Igen, ez l...
A tavasz első napsugarai jeleznek nekünk, hogy éled a természet és ideje többet tartózkodni a szabadban. Azok, akik kertes házban élnek, szívesen tervezik meg az udvart és elképzelik, hogy milyen szép, friss zöld gyep lepi majd azt be. Igen, ez lehet így, de a füvesítés tavasszal többféle eszközt és munkálatot igényel. De hogyan kezdjünk neki, milyen fűmagot használjunk, és mit takar a füvesítés folyamata?
A füvesítés tavasszal - Melyik a legmegfelelőbb időpont?
A füvesítés időpontját tulajdonképpen a hőmérséklet határozza meg, amikor ugyanis már elég meleg van, akkor bátran nekiláthatunk. A legideálisabb az áprilistól májusig tartó időszak, hiszen ilyenkor a csírázás a lehető legjobb körülmények mellett indulhat meg. A rendszeres, korai esők ebben az időszakban képesek támogatni a magok növekedését, ezért a locsolással sem kell bajlódnunk. Webáruházunk kertészeti kínálata szintén segíthet abban, hogy tökéletes alapokkal induljunk tavasszal, persze elsősorban nekünk kell azt tisztáznunk, hogy mit is szeretnénk megvalósítani.
A vetés folyamata szintén többféleképpen történhet; hagyományos módon, kézzel, valamint speciális kiszóró kocsi segítségével.
Készítsük elő a talajt!
Mivel a talaj téli álmot aludt, így feltétlenül ügyeljünk arra, hogy minél alaposabban készítsük elő a terepet a vetést megelőzően! A szennyeződések eltávolítása, a gyomirtás, a trágyázás, a lazítás, az elegyengetés, mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy teljesen elégedettek legyünk a végeredménnyel. Ha kimarad az előkészítés, akkor még a magok sem biztos, hogy képesek csírázni.
Persze ez az egész nem csupán ennyiről szól, hiszen a füvesítés tavasszal ennél sokkal körülményesebb, erre jó, ha felkészülünk. A magok vetését követően a hengerelés ugyancsak lényeges, mivel ennek köszönhetően a madarak nem képesek a vetést megrongálni.
A legfontosabb kérdés talán mégis az, hogy milyen tápot, magot használjuk. A minőségi fűmag beszerzése sem egy elhanyagolható szempont. A jó fűmagkeverék kiválasztása ugyanis erősen befolyásolhatja a későbbi évtized folyamatait. Most pedig lássuk, milyen termékeket hasznosíthatunk!
Milyen a jó fűmag?
Professzionális fűmagjaink között biztosan találsz olyan terméket, amely beváltja a hozzá fűzött ígéreteket, azonban ez nem jelenti azt, hogy elhanyagolható a füvesített terület.
A Scott Everris Landscaper termékek olyan különféle kiszerelésekben is kapható fűmagkeverékek, amelyek rövid idő alatt csírázni kezdenek és tökéletesen esztétikus, sűrű gyepet képeznek. Nemcsak a családi házak körül, de a sportpályákon is helytállnak, így a nagyobb igénybevétel sem okoz nekik gondot. Ha ilyen magokkal dolgozunk, akkor már tettünk egy lépést a friss, zöld pázsit megteremtéséért.
Ne feledkezzünk azonban meg arról, hogy később rendszeres munkákat kell elvégeznünk. A fűnyírás, az öntözés például semmi esetre sem hanyagolható el, ugyanis ez a gyep megbetegedéséhez, pusztulásához vezethet. Ha szükséges, speciális tápoldatokkal is támogathatjuk az egészségét, viszont mindig foglalkozzunk a fű alapvető szükségleteivel!
A füvesítést tehát érdemes tavaszra időzíteni, amikor már az idő is kedvez nekünk. Ha betartjuk a fentebb felsorolt szempontokat, akkor biztosan a mi gyepünk lesz a zöldebb.