Hunter mágnesszelep az automata öntözőrendszerben
Sajnos sokszor megesik, hogy olyan eszközöket alkalmazunk, amelyek működéséről mit sem tudunk. Persze ezek anélkül is működnek, hogy ismernénk technikájukat, azonban nem árt közelebbről szemügy...
Sajnos sokszor megesik, hogy olyan eszközöket alkalmazunk, amelyek működéséről mit sem tudunk. Persze ezek anélkül is működnek, hogy ismernénk technikájukat, azonban nem árt közelebbről szemügyre venni őket, hogy elháríthassuk a felmerülő problémákat. A következő pár sorban a minőségi Hunter mágnesszelepekről olvashatsz, amelyeknek nagy szerepük van öntözőrendszer működtetésében.
Automata öntözőrendszerrel könnyebb az öntözés!
Egy automata öntözőrendszerre mindenképpen megéri beruházni. Ez tulajdonképpen egy eléggé összetett szerkezet, amely elemeinek együttes használatával és ötvözésével valósítja meg a hatékony öntözést, ráadásul még víztakarékos is! A rendszer irányításáért a vezérlőegység felel, a megbízhatóságot pedig az egyes zónák vízellátása, illetve a mágnesszelepek megfelelő működése biztosítja.
A víznyerő szivattyú juttatja a felszínre a kútból a vizet, onnan pedig a csövekbe áramlik tovább. A csövek igazi “alagútrendszert” képezve behálózzák a kertet, és az egyes zónákban a víz végül a szórófejeken keresztül öntözi meg a területet. Amikor egy csendes nyári estén az automata öntöző jellegzetes neszét hallod, akkor biztosan a mágnesszelepek is munkálkodnak a háttérben. A vezérlőautomatika ugyanis meghatározott időközönként nyit és zár, amivel a vizet juttatja a rendszerbe.
Ha egyéb dologra is kíváncsi vagy a rendszer működését illetően, akkor az öntözéstechnikával foglalkozó weboldoldalunkon sok más információval gazdagodhatsz!
A mágnesszelep szerepe az öntözésben
Működésének alapja tulajdonképpen az elektromágnesesség és a nyomáskiegyenlítés. Azonkívül, hogy az áramlást biztosítja, a felhasznált vízmennyiséget is szabályozza. 9 V vagy 24 V értéken kap elektromos jelet a vezérlőegységből, és gyakorlatilag az áram hatására nyit ki a szelep. Az áramot a mágnestekercs érzékeli, és amikor a jel megszűnik, a szelep egyszerűen visszazár.
A belsejében található gumimembrán a vízáramlásért felelős. Nyitáskor ugyanis ez a membrán felemelkedik, záráskor pedig visszatér eredeti pozíciójába. Szerencsére, ha a membrán meghibásodik, elég csak azt kicserélni. A szelepre egyébként nyomásszabályozót is felszerelhetünk, amelynek segítségével közvetlenül szabályozhatjuk a nyomás értékét.
Amennyiben új eszközre van szükséged, a professzionális felhasználást biztosító mágnesszelepeink között megtalálhatod a megfelelő darabot!
Minőségi Hunter mágnesszelepek
Természetesen, ahogy minden más termék esetében, úgy a mágnesszelepek kapcsán is léteznek eltérő minőségek, eltérő teljesítményt biztosító márkák. Szerencsére a speciális Hunter mágnesszelep lehetővé teszik a profi öntözőrendszer kiépítését.
A Hunter PGV-151 6/4" belső menetes mágnesszelep például nagy teherbírású, és gyakorlatilag mindent tud, ami az öntözési folyamathoz szükséges. Kisebb területek esetében az 1”-os, belső vagy külső menetes szelepek ajánlottak, míg nagyobb területeken a 1?”-os vagy 2”-os változatok hatásosabbak. Nagy szilárdságú, erős és tartós PVC-ből készült, illetve vízmennyiség-szabályozós változatban is kapható.
Most már kicsit te is többet tudsz a mágnesszelepekről, így talán leleményesebb leszel a témát illetően, mint korábban! Ha ismered a rendszered, akkor nincsenek akadályok!