Hunter Node 600 - Öntözzünk ott is, ahol látszólag nem lehet!
Ma már szinte minden második kertes háznál lényegi kérdés az öntözés. A világ egyre bonyolultabb és mi egyre elfoglaltabbak vagyunk, a szabadidőnket pedig nem szeretnénk munkával tölteni, így az automata öntözőrendszer kiépítése mellett döntünk. De mi van akkor, ha olyan területről beszélünk, amely nem éppen központi...
Ma már szinte minden második kertes háznál lényegi kérdés az öntözés. A világ egyre bonyolultabb és mi egyre elfoglaltabbak vagyunk, a szabadidőnket pedig nem szeretnénk munkával tölteni, így az automata öntözőrendszer kiépítése mellett döntünk. De mi van akkor, ha olyan területről beszélünk, amely nem éppen központi helyen fekszik? A Hunter Node 600 elemes vezérlő éppen ilyenkor lesz a segítségünkre. A következő cikkben azt is megtudhatod, hogy pontosan hogyan.
Valóban gazdaságosak az automata öntözőrendszerek?
Azok számára, akik a takarékos megoldásokat kedvelik, egyértelműen az automata öntözőrendszerek jelentik az egyetlen észszerű megoldást. 2023-ra egyre fontosabb lett az, hogy csökkentsük a költségeinket, hogy ne pazaroljuk a vizet, vagyis ismét megnőtt az igény az automatizált okos módszerek iránt. Speciális öntözéstechnikai weboldalunkon tulajdonképpen minden, a témával kapcsolatos információt és produktumot megtalálnak az érdeklődők, így nem tart sokáig gazdaságosabbá tenni a locsolást.
De miért számít egy automata rendszer ennyire költséghatékonynak? Többek között azért, mert pontosan akkor öntöz és oda, ahova kell, s természetesen a megfelelő mennyiségben. Ezáltal búcsút inthetünk a pazarlásnak. Alapvetően a kerthez és a növényekhez igazítjuk a rendszer felépítését, programozhatjuk a folyamatokat, ráadásul esőérzékelővel egyaránt el van látva.
Mivel a tiszta öntözővíz egyre drágább és úgy látjuk, hogy egyre szűkösebb energiaforrásként van jelen, ezért biztosítanunk kell a megfelelő beosztását. Mindebben kulcsfontosságú szerepet kap majd a rendszer központi egysége, a vezérlő.
Mi a szerepe az öntözésvezérlőnek?
Az öntözésvezérlő a központi agy a rendszerben, mivel gyakorlatilag ez irányítja az összes folyamatot. A segítségével pontosan meghatározhatjuk a locsolás időtartamát, gyakoriságát, illetve sajátos zónákra oszthatjuk a területet. 4, 6, 8, 24 és 48 zónát is képes kontroll alatt tartani.
Az okos öntözéstechnikai készülékek kínálatában már beszerezhetünk olyan Wifi vezérlő egységeket, amelyeket akár a távolból is ellenőrizhetünk, egy okostelefonnal a kezünkben.
Sokak számára ismerős lehet a Hunter márka. A brand által felkínált termékek színvonala nem vonható kétségbe, mivel hosszú éveken át jól szolgálnak minket ezek a masszív, professzionális készülékek. De talán ismerkedjünk meg közelebbről egy igazi Hunter darabbal.
Hunter Node 600 - avagy az elemes öntözésvezérlő előnyei
A Hunter Node 600 elemes vezérlő akkor hasznosítható, amikor éppen egy, a villamos hálózattól távol eső, elszigetelt területen, például csepegtetők környékén szeretnénk öntözőrendszert kiépíteni.
A terméket mindössze néhány perc alatt felszerelhetjük a saját szolenoidjára, s ehhez még csak nem is kellenek csavarok és kábelkötések sem. Strapabíró szerkezetének hála, a mostoha körülmények sem jelentenek akadályt számára. Elég egyetlen 9 V-os elem és egy szezonon keresztül tökéletesen működőképes lesz.
A folyadékkristályos kijelző biztosítja a paraméterek gyors beállítását. 9 indítási időpont közül választhatunk, szóval a készülék jól alkalmazkodik a friss vetésű gyep vagy a kis vízelnyelésű lejtők optimális locsolási ütemezéséhez.
Habár gyakran megesik, hogy a körülmények és nem mi alakítjuk az öntözést, de a rendszerről akkor sem kell lemondanunk, csupán a tökéletes vezérlőt kell megtalálnunk.