Így történik a nyomáskapcsoló beállítása
A házi vízműrendszerek nagy segítséget nyújtanak nekünk a mindennapi teendőink elvégzéséhez. Ily módon ugyanis megoldható a ház körüli víz biztosítása, de gyakran az öntözésben is nagy szerepük van. Arról azonban nem szabad megfeledkeznü...
A házi vízműrendszerek nagy segítséget nyújtanak nekünk a mindennapi teendőink elvégzéséhez. Ily módon ugyanis megoldható a ház körüli víz biztosítása, de gyakran az öntözésben is nagy szerepük van. Arról azonban nem szabad megfeledkeznünk, hogy itt egy elég komplex rendszerről beszélünk, amelyben több alkatrésznek kell együtt dolgoznia, ám ehhez az szükséges, hogy minden megfelelően működjön. A nyomáskapcsoló beállítása például sokak számára “mumus”, tehát a következő cikkben most szeretnénk utánajárni, hogy pontosan mi is a teendő.
Miért annyira fontos alkatrész a nyomáskapcsoló?
A szakemberek általában a hajukat tépik, amikor össze-vissza tekergetett nyomáskapcsolóval találkoznak. Ilyenkor a kedves ügyfél sokszor hallja, hogy ez bizony profi tudást igénylő munka. Persze mi valahogy mindig úgy érezzük, hogy elég képzettek és elég bátrak vagyunk ahhoz, hogy mindent megoldjunk egyedül, de elárulok egy titkot; nem baj, ha segítséget kérünk. Öntözéstechnikai és kertészeti weboldalunk éppen azért jött létre, hogy mindenki megkapja ezt a fajta segítséget, minőségi eszközök és tanácsok formájában is.
A nyomáskapcsoló felel a nyomásszabályozásért, s ez általában egy előre beállított maximum és minimum érték között üzemel. A maximális érték egyenlő a kikapcsolási értékkel, vagyis amikor elérte ezt a nyomást a készülék, akkor már nincs szükség rá, leáll. Ezután amikor eléri a minimumot, a bekapcsolási értéket, akkor újra elindul.
A nyomáskapcsoló tehát rendkívül fontos alkatrész, mivel ez tartja fenn az uralkodó nyomást a rendszerben, s kiegyensúlyozottá teszi a működést.
A nyomáskapcsoló beállítása - Hogyan csináljuk helyesen?
A háztartási célra használt készülékek általában két rugóval vannak ellátva, s mindkettőhöz tartozik egy-egy anyacsavar. A nagyobb rugóval rendelkező csavar a ki- és bekapcsolási értéket képes módosítani, vagyis a nyomást. Az óramutató járásával egyezően tekerve növeljük, ellenkező irányba csökkentjük a nyomást.
A kisebb rugón található csavar pedig a ki- és bekapcsolási érték közötti különbséget képes állítani. Ez nem is létezik önállóan, tekintve, hogy a nagyobb rugóval beállított nyomáshoz igazítjuk ezt az értéket. Ez esetben fordítva működik az értékek növelése és csökkentése.
Általában egy jó nyomáskapcsoló megléte még nem garancia a tökéletes működésre, ehhez az is hozzájárul, hogy jól állítsuk be a határokat. Ezért szokták azt mondani, hogy inkább bízzuk szakemberre a témát, hiszen megeshet, hogy mi sokkal nagyobb értéket adunk meg, mint amekkora teljesítményre a szivattyú képes.
Tudnivalók a házi vízműrendszer nyomáskapcsolójáról
Nyomáskapcsoló kínálatunkban számos minőségi produktummal találkozhatsz, azon, hogy mely paraméter felel meg az elvárásaidnak, a környezet adottságainak, érdemes elgondolkozni, ugyanis nem minden kompatibilis mindennel!
A házi vízmű nyomáskapcsolójának beállítása során sem szabad megfeledkezni a tényről, hogy a két érték együtt mozog. A gyári beállítások általában úgy néznek ki, hogy már meg van adva a bekapcsolási és a kikapcsolási érték is.
A nyomáskapcsolót vannak, akik csak szivattyúvezérlőként ismerik, mivel amint azt olvashattuk, őrködik a rendszer nyomása felett, s ehhez igazítja a motor működését is. Az automatikus vezérlésnek köszönhetően sokkal hatékonyabbá tehető az energiafelhasználás, ám ez csak akkor lesz így, ha a nyomáskapcsoló beállításáról szintén gondoskodunk.