Kertépítési tippek otthonra
Sokan már télen megkezdik a kert megtervezését fejben, hiszen az első tavaszi napsugarak lehetőséget is adnak elképzeléseink megvalósítására. Kezdőként persze sokszor elakadhatsz, de mégsem kel...
Sokan már télen megkezdik a kert megtervezését fejben, hiszen az első tavaszi napsugarak lehetőséget is adnak elképzeléseink megvalósítására. Kezdőként persze sokszor elakadhatsz, de mégsem kell lemondanod az álomkertről. A következő pár sorban olyan kertépítési tippek kerülnek bemutatásra, amelyek talán neked is jó ötletekkel szolgálnak. Nos, tudd meg kertelés nélkül, hogyan kertészkedhetsz profi módon!
Kerttervezési alapok
Mielőtt nagyobb beszerzésbe vagy munkálatba fognánk, nem árt gondosan megtervezni a kert felépítését, ehhez azonban néhány szempontot neked is be kell tartanod.
Az első lépés mindig az, hogy átgondoljuk igényeinket, tehát meghatározzuk, hogy tulajdonképpen mire vágyunk. Ha esetleg vannak régi növények a kertben, akkor átgondoljuk, hogy mégis mire van még szükségünk, és milyen új növényfajokat szereznénk be szívesen. Ilyenkor általában a kerti elemek pontos helyét is megtervezzük fejben.
Mi tartozik ide? A gyep, virágágyások, szabadidős kiülő, kerti tó, esetleg a kerti utak megtervezése. Na és persze ne feledkezzünk meg az öntözésről sem! Kertészeti és öntözéstechnikai webáruházunk termékei nagy segítséget nyújtanak neked már eleve a tervezés során is!
A “zöld” munkálatok
Ha világéletedben azt láttad, hogy a “szomszéd fűje mindig zöldebb”, és sosem értetted, hogy csinálja, akkor bizony új tervezésű kertedben egy csodaszép gyepnek is tündökölnie kell.
A füvesítés előtt általában előkészítjük a talajt egy alapos gyomtalanítással. Ezt ajánlott körülbelül 10 napig pihentetni. A talajt fellazítjuk, majd elegyengetjük. Ezt követően trágyázni is kell azt. Ezután már elvethetjük a fűmagokat, amelyekre a kiszórás után szintén szükséges gereblyével földet igazítani.
A füvesítés maga nem egy nehéz folyamat, azonban feladataink itt nem érnek véget, ugyanis rendszeres nyírásra is szükség.
Persze az öntözőrendszer kiépítését sem hagyhatjuk figyelmen kívül, ám ezt már inkább az egész kert adottságaihoz, valamint a rendelkezésre álló vízmennyiséghez érdemes igazítani. A karbantartásban és az olajozott kiépítésben segítenek neked minőségi kertészeti kiegészítőink!
Egyéb kertépítési tippek
A már korábban megtervezett kert struktúrája csak úgy valósítható meg, ha kizárólag magas minőségi termékekkel dolgozunk.
A gyep gondozása kapcsán még fontos megemlíteni, hogy a strapabíróbb felület kialakítása érdekében érdemes műanyag gyepráccsal kiegészíteni, és sok esetben a gyepszegély használata is ajánlott.
Természetesen más növények is helyet kaphatnak a kertben. A virágokat érdemes szintén szegéllyel elválasztani a kert többi elemétől.
A hasznos kertépítési tippek közül kiemelhető még a gyomtalanítás kérdése is. A talajtakarók, geotextíliák leginkább a gyomok ellen hatásosak, de a vakondokkal szemben a vakondháló alkalmazása ajánlott!
Öntözőrendszer kiépítése
Az egyik talán legfontosabb dolog, hogy a kertet “életben tartsuk”, ebben pedig az öntözőrendszer fog segíteni nekünk.
Az automata öntözőrendszerek számos alkotóelem együttesével működnek, s óriási előnyük, hogy rendkívül költség- és víztakarékosak. Ráadásul nekünk semmilyen teendőnk nincs, sőt, akár a világ másik feléről is módosíthatjuk beállításainkat az okostelefonunk segítségével.
A kiépítéssel kapcsolatos legfontosabb tippek közé tartozik a helyszín, a vízigény, a kert nagyságának felmérése. Ha ezekkel tisztában vagyunk, akkor a telepítés is sokkal könnyebben megy majd.