A kerti szivattyú lehetséges hibái
Az automata öntözőrendszer egyik igen fontos eleme a kerti szivattyú, amennyiben a hálózati víz helyett kútból vagy más vízgyűjtőből biztosítjuk az öntözéshez szükséges éltető folyadékot. Azonban semmi sem működik örökké, így nem meglepő, ...
Az automata öntözőrendszer egyik igen fontos eleme a kerti szivattyú, amennyiben a hálózati víz helyett kútból vagy más vízgyűjtőből biztosítjuk az öntözéshez szükséges éltető folyadékot. Azonban semmi sem működik örökké, így nem meglepő, ha a kerti szivattyúnknak is megjelennek előbb vagy utóbb a hibái.
A kerti szivattyú szerepe az öntözésben
Sajnos Magyarország éghajlata nem teszi lehetővé, hogy kizárólag az időjárás csapadékosságára bízzuk a növényeink vízellátását. Ezért nekünk is rendszeresen gondozásba kell vennünk a növényeinket, máskülönben számolhatunk az elszáradással, illetve a rossz terméssel.
Ahhoz, hogy ez a probléma ne okozzon aránytalanul sok plusz munkát, automata rendszer kiépítése válhat szükségessé. Az automata öntözőrendszernek a locsolócsővel való öntözéssel ellentétben több előnye is van, hogy csak egyet említsünk, ott van például az automata rendszer takarékossága a nehezen kontrollálható vízmennyiségű slagos locsolással szemben.
Tény, hogy a csepegtető öntözéshez valóban jóval kevesebb vízre van szükség, mint más típusú locsolás esetén, de természetesen ehhez is elegendő mennyiségű vizet kell biztosítani. Általában olcsóbb megoldás kútból vagy esővízgyűjtő ciszternából kielégíteni a növények vízigényét, de ahhoz, hogy ezt megtehessük, szükségünk van egy szivattyúra, amely eljuttatja a vizet az eredeti helyéről az öntözőrendszer csöveibe.
A kerti szivattyú hibái
A kerti szivattyú meghibásodását több dolog is okozhatja, de alapvetően három eset a jellemző.
Az egyik leggyakrabban előforduló eset, hogy a szivattyú nem kap elég vizet, vagyis „szárazon fut”. Ez azért probléma, mert a szivattyút alapjáraton az átfolyó víz hűti. Ha nincs biztosítva folyamatos vízátfolyás, akkor csak a szivattyúházban maradó vizet fogja a rendszer cirkulálni, ami túlmelegszik, és ez okozhatja a meghibásodások sokaságát. Az, hogy mennyire megy tönkre a szivattyú, attól is függ, hogy mennyi időn keresztül működik ebben az állapotban. A szárazon járást okozhatja a kút vagy ciszterna kiürülése, vízszintcsökkenés, szelep hiba, csőrepedés vagy nem szakszerű telepítés is.
A másik szintén gyakori eset, hogy elmarad az öntözőrendszer téliesítése, ezáltal szétfagy a berendezés. Ezért is különösen fontos, hogy a fagyok beköszönte előtt ne csak az automata öntözőrendszer csöveiből engedjük ki a vizet, hanem a szivattyút is tegyük szélvédett, fagymentes helyre.
A harmadik ok többnyire a szivattyú minőségéből fakad. Egy olcsó, gyenge minőségű kerti szivattyú alkatrészei jellemzően nem strapabíróak. Ez azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel számolnunk kell szivárgással, a nem rozsdamentes anyagból készült alkatrészek esetén rozsdásodással, és a laza csapágyak megcsúszásával is. A kerti szivattyú ilyen jellegű hibáit megelőzhetjük, ha minőségi alkatrészekből készült darab mellett tesszük le a voksunkat vásárláskor.
Leo csőkút szivattyú
A kínálatunkban is megtalálható Leo csőkút szivattyú megbízható, rendkívül jó minőségű készülék. Kutakból és vízgyűjtőkből víz kivételére, valamint kertészeti és öntözési célokhoz kiváló megoldást jelent. A termék hőkioldóval rendelkezik, továbbá szárazon futás elleni védelemmel és áramláskapcsolóval is kiegészíthető.
Ha te is szivattyú vásárlásán gondolkozol, és nem tudod eldönteni, hogy melyik lenne számodra a megfelelő, vagy további kérdéseid lennének a termékkel kapcsolatban, keress minket elérhetőségeinken!