KPE cső idomok a tökéletes illesztéshez - Hogyan csináljam?
Az öntözéstechnikában nincsenek kevésbé fontos munkafolyamatok, mindennek tökéletesen a helyén kell lennie ahhoz, hogy a rendszer zavartalanul és hibátlanul végezhesse munkáját. Vannak egyszerűbb és bonyolultabb feladatok a kiépítés során...
Az öntözéstechnikában nincsenek kevésbé fontos munkafolyamatok, mindennek tökéletesen a helyén kell lennie ahhoz, hogy a rendszer zavartalanul és hibátlanul végezhesse munkáját. Vannak egyszerűbb és bonyolultabb feladatok a kiépítés során, amelyek közül mind egyformán hangsúlyos. A KPE cső idomok között például sokféle változat van, és az összeszerelésük igényel némi előzetes tájékozódást.
A következő pár sorban most összeszedtünk mindent, amit ezekről az idomokról tudnod kell.
Kezdjünk magával a KPE csővel
A KPE cső elnevezése egy mozaikszó, amely a cső anyagának összetételére utal, ugyanis kemény polietilénből készült. Ez a tartós műanyag gyorsan összeszerelhető csövekkel gazdagította weboldalunk öntözéstechnikai kínálatát, hogy ne kelljen sokáig keresni a legfontosabb kiegészítőket.
Általában a cső átmérője, illetve a falvastagsága határozza meg, hogy mekkora víznyomást képes elbírni. Ezek a termékek rendkívül időtálló darabok, így hosszú távon hasznosíthatjuk őket.
A KPE csövek kitűnően megállják a helyüket a gáz- és vízvezetékrendszerek, valamint a speciális öntözéstechnika területén is. A gyümölcsösök locsolásában például óriási segítséget nyújthatnak nekünk.
A KPE cső idomok választéka
“Hogy lesz ebből kerek egész?” - gondolhatod magadban, amint megpillantottad a földön heverő alkatrészeket. Fontos tisztában lenned azzal, hogy milyen típusú KPE idomot válassz, hiszen többféle lehetőséged is van.
Az idomok jelképezik az összetartó erőt, mivel ezek segítségével kapcsolhatod össze a csöveket. Előfordulhat, hogy nem egyenes szakaszokat kell kialakítanod, ilyenkor a kanyar bevételében a KPE könyök siet segítségedre. Ha többirányú elágazást szeretnél kiépíteni, akkor a háromágú, T idomokat ajánlom figyelmedbe. Végül, de nem utolsósorban az átmenetek és a záródarabok szintén hasznosak lehetnek a folyamatok alatt.
Az idomok szivárgásmentes szállítást tesznek lehetővé, hogy a víz útja egyenletesen érjen célba, bármilyen különleges körülményekkel is találkozol.
Hogyan szereljem be ezeket az idomokat?
A KPE cső idomok beszerelése valójában nem egy nagy ördöngösség, a gyorsan beépíthető csöveket például 100 méteres standard tekercsekben egyaránt beszerezheted.
Valójában a KPE idomok szereléséhez három dologra lesz feltétlenül szükséged; KPE idomokra, KPE csövekre és egy jó szerszámkészletre.
Egy idom szerelése alatt arra kell figyelned, hogy a cső vége mindig merőleges és sorjamentes legyen. Amikor az idomot és a csövet kapcsolod össze, akkor a cső végének át kell mennie azon az O-gyűrűn, ami a tömítést biztosítja. Ezt ütközésig kell betolnod.
Vannak még speciális esetek. A KPE gyorskötőinél a hollandit sem kell lecsavarnod, megoldható úgy is, ha csak egy-egy menetszámot lazítasz rajta. Amint a cső vége az idomban van, csupán visszatekered a hollandit.
Vásárolj észszerűen!
Igyekezz elkerülni a silány termékeket, ezek ugyanis nemcsak szimplán meghibásodhatnak, de magában a rendszerben is nagy károkat okozhatnak, amelyet később még költségesebb lesz helyreállítani. Nálunk megtalálod a legjobb kiegészítőket és alkatrészeket, s ezek garantáltan veled lesznek még jó sokáig.
Remélem, hogy most már neked is könnyebben megy majd a munka oroszlánrésze és a jövőben sokkal magabiztosabban szerelsz idomokat! Ne feledd, csak minőségi idomokkal és minőségi munkával érheted el a kívánt eredményt!