Melyek a műanyag csövek fajtái?
A kerttel rendelkező ingatlanok esetében a nyári időszakban központi jelentőséggel bír az öntözés. Mindegy, hogy csak a gyep gondozásáról van szó, vagy a konyhakert nedvességgel való ellátásáról, a megfelelő öntözőrendszerek, s a műanyag csövek fajtái nélkülözhetetlenek. Ezek k...
A kerttel rendelkező ingatlanok esetében a nyári időszakban központi jelentőséggel bír az öntözés. Mindegy, hogy csak a gyep gondozásáról van szó, vagy a konyhakert nedvességgel való ellátásáról, a megfelelő öntözőrendszerek, s a műanyag csövek fajtái nélkülözhetetlenek. Ezek kialakításához szükségesek a műanyag csövek. Többféle típus közül választhatunk, és jellemzőik, valamint a felhasználás célja szerint érdemes egyik vagy másik fajta mellett letenni a voksot.
A kemény polietilén csövek akár 10 bar nyomással is elbírnak, és mivel nagyon rugalmasak, ezért egyszerűen vághatóak. S hogy hova javasolják ezek használatát a szakemberek? A műanyag csövek fajtái közül ez a típus kifejezetten öntözőrendszerek kialakításához ideális. A megfelelő KPE idomok használatával összeilleszthetőek és igény szerint alakítható így a rendszer. Egy másik csőfajta a lágy polietilén cső, amely szintén rugalmas, és főként csepegtető rendszerek kialakításához bizonyul ideálisnak. Bár ez csak körülbelül 3 bar nyomást visel el, de ez éppen elegendő ahhoz, hogy a csepegtetés kivitelezhető legyen. A módszer egyébként nagyobb gazdaságok esetében is remek választás lehet.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy a műanyag csövek fajtái közötti választás előtt célszerű helyszíni felmérést végezni a kertben, kiszámolni, milyen hosszan szükséges a csövek elhelyezése, és a mennyiséget ennek függvényében sikerülhet pontosan beszerezni. A műanyag csövek fajtái megfizethető áron elérhetőek és akár az online rendelés kényelmét kihasználva is hozzájuthatunk azokhoz a típusokhoz, melyek megfelelőnek bizonyulhatnak.