Mikor használjunk önfelszívó szivattyút?
Manapság a legtöbb ház körül sok-sok feladat ellátásá...
Manapság a legtöbb ház körül sok-sok feladat ellátását kell megoldani, s ezen tevékenységek a legtöbb esetben speciális eszközöket igényelnek. Így jönnek képbe a szivattyúk, amelyeknek számos típusa van, de mi többnyire az önfelszívó szivattyú előnyeit tudjuk kiaknázni.
Meglehet, hogy már találkoztál ezzel a szivattyútípussal, azonban szeretnénk tisztázni néhány dolgot ezen darabokkal kapcsolatban. Tarts velünk, és tudd meg, hogy miért érdemes beszerezni ezeket!
Az önfelszívó szivattyúról
Ez a szivattyú tulajdonképpen nagyon is népszerű megoldás napjainkban. Képes a nagy mennyiségű, tiszta víz szivattyúzására, tehát nemcsak a háztartásokban, de az ipari területeken egyaránt hasznosítható. Az öntözőrendszerek táplálása és a locsolás másféle segítése sem akadály számára. Önfelszívó szivattyú kínálatunkat úgy állítottuk össze, hogy mindenki megtalálja abban, amit keres.
A kertekben, illetve a családi házak körül leginkább a JET rendszerű vagy ejektoros darabok ismertek. Az ipari tevékenységek során pedig inkább az oldalcsatornás önfelszívó szivattyúk, vagyis a SIHI rendszerű darabok terjedtek el.
Egy valami azonban biztos: bármilyen célra, bármilyen feladat elvégzéséhez is szerezzük be, az önfelszívó szivattyú nem okoz majd csalódást!
Erre képes az önfelszívó szivattyú
Egy jó önfelszívó szivattyú teljesítménye csodálatra méltó, hiszen akár 6 - 8 méteres mélységű kutakból is képes kinyerni a vizet. Ezt a típust viszont kizárólag zárt helyre érdemes telepíteni, ahol kellőképpen védve van a külső hatásoktól.
Életünk során nem igényel többszöri beruházást, strapabíró szerkezetének köszönhetően elég egyszer - kétszer beszerezni, hiszen hosszú távon alkalmazható.
Tökéletes példa erre a Pedrollo JSWm 2C önfelszívó szivattyú, amely fúrt és ásott kutakhoz, kertek, fóliasátrak öntözésére, valamint öntözőrendszerek táplálására egyaránt használható.
Egy ilyen termék esetében a szállított vízmennyiség; 5-70 liter/perc, a teljesítmény pedig 750 W. A készülék járókereke rozsdamentes acélból készült.
Ha ez nem lenne elég, akkor most a kulisszák mögé is beleshetsz!
A működés rejtelmei
Az öntözéstechnika rejtelmeiben könnyen elveszhetünk, különösen akkor, ha nem igazán vagyunk jártasak a témában. Nos, a biztonság kedvéért most kivesézzük az önfelszívó szivattyú működési elvét.
A készülék működése során, egy járókeréken, illetve egy venturi csövön keresztül fecskendezik vissza a vizet, így szinte kidolgozzák a levegőt a vízből. Ezalatt létrejön a nyomáskülönbség, s a visszaforgatás és a felszívott nyomás egyesülésével párhuzamosan a szivattyú nyomásteljesítménye is erősödik. Valahogy így néz ki az, amikor egy önfelszívó darab működésbe lép.
A szivattyú kiválasztásának elsődleges szempontjai
Bármilyen szivattyút is szeretnénk beszerezni, a legfontosabb az, hogy tisztában legyünk azzal, hogy nekünk mire van szükségünk. Először tehát azt kell tudunk, hogy milyen célra használnánk a készüléket.
Ezenkívül lényeges még tájékozódni az emelőmagasságról, a teljesítményről, a szállított folyadék mennyiségéről és a maximum szívómélységről is.