A műanyag kerti tó telepítésének fontosabb lépései
Egyre több udvarban láthatunk kisebb vagy nagyobb kerti tavakat, melyek remekül feldobják a környezetet. Amikor felmerül bennünk annak gondolata, hogy jó lenne, ha a mi kertünkben is pompázna egy ilyen tavacska, elkezdünk utánajárni a műany...
Egyre több udvarban láthatunk kisebb vagy nagyobb kerti tavakat, melyek remekül feldobják a környezetet. Amikor felmerül bennünk annak gondolata, hogy jó lenne, ha a mi kertünkben is pompázna egy ilyen tavacska, elkezdünk utánajárni a műanyag kerti tó telepítés módjának. Választhatjuk, hogy szakemberek készítsék el álmaink kerti tavát, de akár mi is nekiláthatunk a megépítésének. A saját kivitelezés egyik legegyszerűbb módja, ha műanyag kerti tó telepítése mellett döntünk.
Milyen legyen a tómeder?
Alapvetően három választásunk van annak megfelelően, hogy mekkora és milyen alakú tavat szeretnénk. Ha nagy és szabályos tóban gondolkodunk, akkor a legjobb, ha betonból építünk tómedret, míg ha kisebb és nagyon szabálytalan alakú tavacskát szeretnénk, akkor a kerti tófólia lehet az ideális választás. Köztes és a legkevesebb nehézséggel járó megoldás a műanyag kerti tómeder.
Műanyag kerti tómeder kiválasztása
Ha műanyag kerti tó telepítése mellett döntünk, ki kell választanunk a megfelelő méretű és formájú kész tómedret. Viszont fontos, hogy mielőtt megrendeljük, vegyük figyelembe a kertünk adottságait. Vagyis első lépésben jelöljük ki a leendő tavunk helyét: egy olyan területet kell választani, ahol nincs a közvetlen közelben lombhullató fa, de tudunk árnyékot biztosítani a tó számára, hogy naponta 4-6 óránál tovább ne kapjon közvetlen napsütést.
Ha megtaláltuk az alkalmas helyszínt, az már valamennyire befolyásolhatja a tó méretét. Ezen a ponton azt is el kell dönteni, hogy szeretnénk-e halakat is telepíteni a vízbe, hiszen ahhoz, hogy a halak túléljék a telet a kerti tavunkban, a tónak egy ponton minimum 1 méter mélynek kell lennie, ellenkező esetben télire ki kell venni őket a tóból.
Műanyag kerti tó telepítése
Ha megvan a műanyag tómeder, kezdődhet a telepítés. Első lépésként mérjük be a tómedret a tervezett helyére, majd jelöljük ki és rajzoljuk meg a medence külső és belső ívét 5-10 centiméterrel nagyobbra. Ezután mérjük le a tó mélységét, és először ássuk ki a belső, mélyebb részt, majd a külsőt is.
Mikor a külső részt ássuk, többször ellenőrizzük a vízszintet, különben ferde lesz a tavunk, ami nem túl esztétikus látvány. Ha kiástuk a gödröt, behelyeztük a tómedret és ellenőriztük a vízszintet, töltsük meg a medencét vízzel legalább a harmadáig.
Ezután a műanyag tómeder és az ásott gödör közti üreget töltsük fel homokkal, ezt vízzel mossuk bele, így nem marad légrés a medence és a talaj között. Ha ezzel végeztünk, telepítsük a választott vízinövényeket, töltsük fel a medencét teljesen vízzel, végül üzemeljük be a tó tisztántartásához szükséges eszközöket, vagyis a vízpumpát, a szűrőt és az algamentesítő készüléket is.
Professzionális nyomásszűrő szett
A Pontec PondoPress 15000 nyomásszűrő szett halasítás nélkül 15.000 literes tó vizével birkózik meg, míg halakkal 7.500 liter vizet képes megszűrni. A 11 W-os előtisztítója a lebegő algák ellen nyújt védelmet, valamint nagyteljesítményű 4 mm-es szűrőnyílásokkal ellátott szűrőszivattyúval és 4,5 méteres tömlővel rendelkezik.
A megtisztított víz 1 méteres magasságig patak üzemeltetéséhez elvezethető. A készülék egyszerűen tisztítható és karbantartható, használata nagyban hozzájárul, hogy sokáig gyönyörködhessünk a kerti tavunk szépségében.
Ha te is szeretnél műanyag kerti tó telepítésébe kezdeni, vagy már van tavad, és ahhoz keresel kiegészítőket, esetleg további információra lenne szükséged a kerti tavakkal kapcsolatban, keress minket elérhetőségeinken!