Nyomáscsökkentő néha elkerülhetetlen
Az automata öntözőrendszereknek több fajtájuk is ismert. A nagyobb gazdasági területeken, a parkokban, valamint sportpályákon a szórófejes öntözést alkalmazzák. Ezzel szemben a fóliaházakban és a kisebb konyhakertekben a csepegtető öntözés ...
Az automata öntözőrendszereknek több fajtájuk is ismert. A nagyobb gazdasági területeken, a parkokban, valamint sportpályákon a szórófejes öntözést alkalmazzák. Ezzel szemben a fóliaházakban és a kisebb konyhakertekben a csepegtető öntözés az elterjedtebb. Az öntözésvezérlők mindkét esetben ugyanolyanok, viszont a víz célba juttatása más módszerekkel történik. A csepegtető öntözésnél kisebb nyomásra van szükség, mivel a víz fokozatosan, cseppenként érkezik a növény tövéhez. Ilyen esetekben tehát szükség van a nyomáscsökkentő beiktatására is az öntözőrendszerbe, amely segítségével szabályozni lehet a víznyomást. Ez egy igen egyszerű szerkezet, ám nagy segítség lehet a fóliaházakban és a palánta nevelőkben.
Nem csak a csepegtető rendszeres öntözésnél lehet szükség a nyomáscsökkentőre, hanem a mikroszóró rendszerek esetén is, amelyet szintén gyakran alkalmaznak a nagyobb fóliaházakban. A víz túl nagy nyomással érkezik meg a csepegtető rendszerekbe, így muszáj szabályozni azt valamilyen módon. A nagy nyomás tönkreteheti a szóró és csepegtető fejeket, vagy más károkat okozhat az öntözőrendszerben. A locsolás hatékonyságára és gazdaságosságára is hatással van a túl nagy nyomás. A nyomáscsökkentő segítségével azonban beállítható a megfelelő erősségű víznyomás, így ezzel megnövelhetjük az öntözőrendszer élettartamát, és a karbantartási, javítás munkálatokra is ritkábban lesz szükség. A nyomáscsökkentő bármilyen KPE és LPE csövekhez alkalmazható és könnyen ráilleszthető. Így nem jelent gondot a beiktatása, illetve az esetleg csere sem okoz problémát senkinek.