PE cső nélkül nincs öntözőrendszer
Ma már egy öntözőrendszer telepítése nem kerül nagy összegbe, ezért bárki megengedheti magának. Nagyon hasznos egy ilyen rendszer, hiszen sokkal egyszerűbbé és hatékonyabbá teszi a kerti növények vízellátását. A legegyszerűbb öntözőrendszerekhez csupán egy vízforrás, megfelelő ...
Ma már egy öntözőrendszer telepítése nem kerül nagy összegbe, ezért bárki megengedheti magának. Nagyon hasznos egy ilyen rendszer, hiszen sokkal egyszerűbbé és hatékonyabbá teszi a kerti növények vízellátását. A legegyszerűbb öntözőrendszerekhez csupán egy vízforrás, megfelelő mennyiségű PE cső és szórófej szükséges. De ezeknek a rendszereknek több típusuk is van.
A bonyolultabbak akár automatizálhatók is, így a kertészeknek sokkal kevesebb feladatuk lesz a növények gondozása során. A polietilén csövek fontos összetevői az egyszerű és az automatizált öntözőrendszereknek is. Akár a csepegtetős megoldást választjuk, akár a szórófejes öntözés mellett döntünk, a PE cső megfelelő típusai nem maradhatnak ki a fontos eszközök sorából. Ezek képezik ugyanis az egész rendszer gerincét. A polietilén csövek feladat, hogy a vizet a forrástól a célterületre szállítsák. Két fő típusát különböztetjük meg ezeknek a vezetékeknek. A kemény polietilén csöveket használjuk fő vezetékekként, és ezekből ágaznak le a kisebb mellék vezetékek, amelyek gyakran közvetlenül a növények tövéhez szállítják a vizet.
A leágazó lágy PE csövek gyakran meghatározott szakaszonként perforáltak, így a csepegtetős rendszerekhez ideálisak. A PE cső előnyei többek között, hogy igen rugalmasak, így a telepítésük során bármilyen alakzatban lefektethetők, ahogy a kert tulajdonságai ezt megkívánják. Ugyanakkor rendkívül ellenállóak is egyben, ezért sok évig nem lesz gond az öntözőrendszerekkel. Persze a rendszeres karbantartást így sem hanyagolhatjuk el.