A rotoros szórófejek jellegzetességei
Az öntözőrendszerek egyik legismertebb és talán a leggyakrabban alkalmazott típusa a szórófejes rendszer. Azért ezt alkalmazzák a leggyakrabban, mert alkalmas a pázsit öntözésére ugyanúgy, mint a díszkertek és a konyhakertek locsolására is....
Az öntözőrendszerek egyik legismertebb és talán a leggyakrabban alkalmazott típusa a szórófejes rendszer. Azért ezt alkalmazzák a leggyakrabban, mert alkalmas a pázsit öntözésére ugyanúgy, mint a díszkertek és a konyhakertek locsolására is. Ezzel szemben a csepegtető rendszereket főleg a palántanevelés során részesítik előnyben, a fóliaházakban és a szabadföldi termesztés során is. A rotoros szórófej az egyik legfontosabb alkatrésze az öntözőrendszereknek. Igen változatos típusai ismertek ennek az eszköznek, de valami mindben közös. Nagyon hasznosak a vízspórolás szempontjából és nagyban megkönnyítik a kertészek dolgát.
A rotoros szórófejek típusuktól függően kisebb és nagyobb területek öntözésére is alkalmasak. Vannak olyan kis hatótávolságú szórófejek, amelyek csak néhány méteres sugarú körben képesek locsolni, míg mások akár 20-30 méteres sugarú területeket is lefednek. Ez utóbbiakat gyakran használják parkokban, köztereken, ahol nagyobb távolságokra is el kell juttatni a vizet. A rotoros szórófejek másik közös tulajdonsága, hogy változtatható a kilépő víz szöge, ezáltal közelebb vagy távolabb lehet vele locsolni. Ugyanakkor a szögek változásával az öntözés egyenletesebb lesz. Nem csak a kilépő vízsugár szöge változtatható sok esetben, hanem a rotoros szórófej forgási szöge is. Ezt olyan helyeken is használhatjuk, ahol nincs szükség arra, hogy egy teljes kört megtegyen. Ez szintén hasznos lehet a parkokban, ahol így elkerülhető a sétányok és az arra járó emberek eláztatása.