Szivattyú, gyenge nyomás, na meg a technikai útvesztők – Mi a megoldás?
Azok számára, akiknek nem éppen erősségük az öntözéstechnika tudománya, elég nehéz tisztában lenniük azzal, hogy mit jelentenek az egyes helyzetek, problémák. Igen, még a szivattyúkkal kapcsolatban is lehetnek kérdéseik és ha ezek megválas...
Azok számára, akiknek nem éppen erősségük az öntözéstechnika tudománya, elég nehéz tisztában lenniük azzal, hogy mit jelentenek az egyes helyzetek, problémák. Igen, még a szivattyúkkal kapcsolatban is lehetnek kérdéseik és ha ezek megválaszolatlanok maradnak, akkor bizony nem lesznek képesek érteni a lényeget. A szivattyú gyenge nyomása például egy örök dilemmát okoz.
A következő cikk segítségével most tiszta vizet öntünk a pohárba és megtudhatjuk, hogy mi az oka, illetve hogy mi a megoldás.
A szivattyú szerepéről általában
Vannak olyan eszközök, amelyek már annyira beépültek a mindennapjainkba, hogy mi észre sem vesszük a jelenlétüket, persze a hiányukat mindenképpen megéreznénk. Éppen ilyen hasznos kis kütyük a szivattyúk is. Professzionális szivattyú kínálatunkban sokféle típussal találkozhatsz, amelyek közül mindegyiknek megvan a maga szerepe.
De mi történe, ha a szivattyúk egyszer csak eltűnnének a föld színéről? (Bocsi, túl sok sci-fi filmet nézek!) Szivattyúk nélkül akadozna például a vízellátás, s nem folyna rendesen az ivóvíz a csapból, nem melegedhetnénk fel könnyen télen. Nem lennénk képesek naponta locsolni a növényeket, nem lenne termés, szóval életünk számos területe érintett lenne.
A szivattyú tehát a víz forgatásáért, kinyeréséért, kezeléséért felelős, s érdemes mindig az adott felhasználási célhoz passzoló darabot beszereznünk.
Szivattyú, gyenge nyomás - Nyomásproblémák
Szivattyú, gyenge nyomás? Ismerősen hangzik? A különféle nyomásproblémák nem kis kárt tudnak okozni az öntözéstechnikai rendszerekben, ezért érdemes résen lennünk. Öntözéstechnikai kínálatunkban szerencsére minőségi szivattyúkat és kiegészítőket vásárolhatsz, amelyek egy lépéssel közelebb visznek téged a megfelelő nyomás eléréséhez.
A gyenge nyomást valójában több dolog is okozhatja, például vízhiány, ez különösen a kutakból történő öntözés során mutatkozhat meg, sőt, az is megeshet, hogy nem az adott célra alkalmas szivattyút vetted meg.
Természetesen az alkatrészek is kreálhatnak hasonló gondokat. Az elkopott szivattyú esetében nincs más út, csak a csere. De az sem kizárt, hogy tömítetlen, lyukas a cső, ami a víz szállításáért felel. A szimeringes szivattyú esetében a szimeringgel is gond lehet, ha ez ugyanis úgymond levegőt szív, akkor nemcsak a nyomással lehet gond, de le is állhat a szivattyú.
Végül, de nem utolsósorban helytelenül beállított nyomáskapcsoló is felelős lehet a gyenge nyomásért. Amikor túl kicsire állítjuk, akkor nem biztos, hogy elég nyomás lesz a rendszerben.
Mi a részünk a problémák megelőzésében?
Először is mindig biztosan tudnunk kell azt, hogy mire fogjuk használni a szivattyút. Kútba helyeznénk? Házi vízműt működtetnénk, esetleg a pincéből szeretnénk kiszivattyúzni a vizet? Ha nem az adott tevékenység elvégzésére alkalmas szivattyút szerezzük be, akkor fogalmazzunk úgy, hogy a gyenge nyomás még csak a kisebb gondunk lesz.
Ha bármilyen hibát észlelünk, ellenőrizzük a rendszert! Fontos, hogy felismerjük, hogy mi a probléma forrása. Végül, de nem utolsósorban válasszunk minőségi terméket!
Tökéletes példa a jó eszközre a Leo termékcsalád szivattyúja, amely nyomáskapcsolóval van ellátva, 24 literes és 32-16 méter az emelőmagassága. Ezenkívül a Pedrollo és a Spido produktumok sem okoznak csalódást.
A gyenge nyomás tehát rengeteg hibát rejthet még a háttérben, ezért minél előbb tisztázni kell a kiváltó okot!