Tartsd életben a növényeid egyszerűen, készíts vízadagolót növényeidhez házilag!
A növényeket életben tartani nem mindenkinek egyszerű feladat: van, aki mindig elfelejti locsolni, míg van, aki folyamatosan locsolgatja, holott ez nem szükséges, így előbb-utóbb biztosan végzetessé válik a szüntelen öntözés. Ha nem vagyun...
A növényeket életben tartani nem mindenkinek egyszerű feladat: van, aki mindig elfelejti locsolni, míg van, aki folyamatosan locsolgatja, holott ez nem szükséges, így előbb-utóbb biztosan végzetessé válik a szüntelen öntözés. Ha nem vagyunk ügyesek a rendszeres és megfelelő mennyiségű locsolás terén, akkor sem kell búcsút vennünk növényeinktől, egyszerűen készíthetőek házilag olyan vízadagolók a növényekhez, melyekkel igényeik szerint biztosíthatjuk a folyadékpótlást.
PET palackos öntözés
A PET palackos öntözés egy nagyon olcsó, bár esztétikailag nem a legszebb megoldás. Miután összegyűjtöttük a szükséges mennyiségű tisztára mosott műanyag palackot, kezdődhet a barkácsolás.
Egy vastagabb tűvel vagy egy vékonyabb csavarhúzóval lyukasszuk ki a kupakot, töltsük meg a palackot vízzel, majd csavarjuk a kupakot vissza a flakonra. Ezután már csak annyi a dolgunk, hogy a palackot állítsuk be a helyére, és valamivel támasszuk meg. Ez a megoldás pont úgy működik, mint a kereskedelemben kapható vízadagolók: a növény földjébe beszúrt, vízzel teli tartályú adagoló segítségével a növény folyamatosan fel tudja szívni a számára szükséges mennyiségű folyadékot.
Kanócos öntözés - házilag készíthető vízadagoló növényekhez
Ehhez a módszerhez elsősorban egy jó nedvszívó képességű zsinórra lesz szükségünk, de egy pamut cipőfűző is megteszi. A locsolandó növényünket egy vízzel teli edény mellé helyezzük, majd a zsinór egyik végét a vízbe, másik végét pedig a növény földjéhez vezetjük.
Másik módszer, hogy egy tálcát megtöltünk vízzel és kavicsokkal, erre állítjuk a növényt, melynek földlabdáján a zsinórt nagyon óvatosan áthúzzuk, és a végét kivezetjük a kifolyónyíláson. Fontos, hogy csak a zsinór érhet a vízbe, a növény gyökere nem!
Fürdőkádas „öntözés”
Ezt a megoldást akkor van értelme használni, ha több napra elutazunk, így nem kell senkitől segítséget kérni, hogy tartsa életben a növényeinket, míg mi távol vagyunk.
Első lépésként dugjuk be a lefolyót, majd engedjünk vizet a fürdőkádba pár centi magasságban. Hajtsunk össze annyi frottírtörölközőt több rétegben, amennyi virágcserepet szeretnénk elhelyezni a kádban. Ezután tegyük a törölközőket a vízbe, majd a törölközőkre helyezzük rá a cserepeket, így a növények folyamatosan fel tudják szívni a vizet.
A növények eltérő igényei
A különböző növényeknek különböző vízigényeik vannak, például míg egy kaktusz jól bírja a több napig tartó szárazságot, addig egy citromfa igényli a kétnaponkénti öntözést melegebb időben. Ezért fontos, hogy mindenképp vegyük figyelembe a növények vízigényét, hiszen míg a citromfa esetében bátran használhatjuk a fürdőkádas öntözést, addig ugyanez a kaktusz végzetét jelentheti.
Továbbá ne feledkezzünk meg a kültéri cserepes növényeinkről sem: a megfelelő vízadagolás mellett figyelembe kell venni, hogy nem minden növény bírja a közvetlen napfényt, ezért teraszunkra érdemes árnyékolót felszerelni, mely nem csupán a növényekre lesz jó hatással, hanem számunkra is kedvező körülményeket teremt.
Láthatjuk tehát, hogy készíthetők házilag egyszerű vízadagolók növényekhez annak érdekében, hogy a növényeink mindig elegendő mennyiségű vízhez jussanak.
Ha nem csupán a szobanövényeket, hanem a kertet is önműködő módszerrel szeretnéd öntözni, ajánljuk figyelmedbe webáruházunk kínálatát automata öntözőrendszer kialakításához, keress elérhetőségeinken bizalommal!