Záró idom csepegtető csőhöz
Előfordulhat, hogy a ház körüli öntözést hatékonyabbá kell tennünk, ilyenkor a csepegtető öntözést válasszuk. Ez a módszer a különösen takarékos működéséről híres, azonban csak akkor alakul majd minden a terv szerint, ha hajlandóak leszünk valamennyi alkatrészt beszerezni. Záróidom csepegtetőcsőhöz kategóriánkban például éppen olyan termékekkel találkozhatsz, amelyek segítenek neked egyben tartani a rendszert.
Ha szeretnél többet megtudni a rendszer kiépítéséről, a csepegtető öntözésről és az idomok szerepéről, akkor tarts velem!
A csepegtető öntözés a kisebb virágoskertekben, a konyhakertekben, a tujasorok és a sövények locsolása során is megállja a helyét. Természetesen a nagyobb veteményesekben és a mezőgazdasági területeken egyaránt nagy hasznát veszik. Nem véletlen, hogy speciális csepegtetőcsöveket helyeznek el a rendszereken belül, s lényegében ezek garantálják, hogy a víz célzottan jusson el a megfelelő helyre. Ez az öntözési forma tehát egyenesen a gyökérzónába juttatja a vizet.
Na jó, a kiépítéskor azonban számos dologra kell figyelnünk. Például arra, hogy nemcsak a nagyobb alkatrészek, de a kisebb kiegészítők is a helyükre kerüljenek. Webáruházunk csepegtetőcső idomok kínálatát úgy állítottuk össze, hogy ehhez a rendszerhez is mindened meglegyen, ami csak szükséges.
A következő kis “útmutató” segítségével összehasonlítjuk a különféle csepegtetőidomok használati előnyeit és olyan változatokkal is megismerkedünk, mint amilyen a záróidom csepegtetőcsőhöz.
Miért nem mindegy, milyen idomokat szerzünk be?
Kínálatunkban sokféle idommal találhatod szembe magad, de mi most kifejezetten a záróidomokkal foglalkozunk. Az idomokról azt kell tudnod, hogy mindig az adott rendszerhez igazítjuk őket. A csepegtetőcsövekhez például nem passzolnak más idomok, kizárólag az ilyen csövekhez tervezett és gyártott idomok.
Az idomok összekötőként működnek a rendszeren belül. Mivel sokszor nagyobb területek locsolása a cél, a kiépítés okozhat némi fejtörést. A csövek vezetése, de leginkább összekapcsolása megoldható, ha van a birtokunkban néhány praktikus öntözéstechnikai kellék. Éppen ilyen az idom is.
Az idomok megakadályozzák a vízszivárgást és biztosítják, hogy a víz zavartalanul jusson el egyik pontból a másikba.
Idomok típusai - Záróidom csepegtetőcsőhöz
A kategórián belül elmerülve különböző idomokon akadhat meg a szemed. Igen, még ezeknek az alkatrészeknek is sok-sok változata van! De lássuk, hogy mikor melyiket kell a kezünkbe venni!
A T idomok három ággal vannak ellátva, ennek köszönhetően több elágazást létrehozhatunk, mindenféle megszakítás nélkül. Az elágazásokkal új szakaszokat alakíthatunk ki, amelyek más-más irányba tartanak.
Ugyanilyen hasznos a könyökidom megléte, ami a kanyargós, nehezített terepen egy igazi áldás. Beszerezhetünk még egyenes, külső menettel rendelkező, toldó- és záróidomokat is.
A záróidom csepegtetőcsőhöz valójában arra való, amire a neve is utal, a szakasz lezárására. A PE, LPE anyagból készült idomot könnyen, gyorsan szerelhetjük be a helyére, viszont a csatlakoztatáskor merőleges legyen a vége! Az idomról letekert szorítóanyát a csőre húzzuk fel, majd felkerülhet az idom, a cső végébe illesztve. Végül jöhet a szorítóanya.
Idomok nélkül tehát nem lenne öntözés. Ha erről az apró kiegészítőről időközben megfeledkeztél, akkor rendeld meg termékeinket a “Kosárba” helyezéssel!